Избрано

Русите на депониите ги спалуваат телата на своите војници за да ги прикријат загубите

Жителите велат дека виделе руски камиони како фрлаат црни вреќи на депонијата, кои потоа ги палеле. Воздухот тогаш беше исполнет со црн чад и неподнослив мирис на запалени тела. Тие веруваат дека во црните кеси имало тела на руски војници кои загинале за време на жестоките летни борби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close