ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руденко: Русија е подготвена да отвори хуманитарен коридор за превоз на храна со бродови од Украина

Британските медиуми пренесуваат дека руските власти и властите на самопрогласените ДНР и ЛНР наведуваат дека на некои од украинските борци кои се предале треба да им се суди за воени злосторства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close