Балкан

РТЦГ: Ѓукановиќ спомнат и во документи на истражниот суд во Палермо

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, откако беше споменат во „Пандора документите“, сега е спомнат и во документ од истражен судија на судот во Палермо во случајот против поранешниот албански нафтен тајкун Резарт Тачи и неколку италијански државјани осомничени за перење на повеќе од 20 милиони евра, објави Радио телевизија на Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close