0_Web_Актуелно0_Магазин.ПорталМагазинСветСцена

Роџер Вотерс му пишал писмо и на Путин

Откако двата концерта во Полска на со-основачот на „Пинк флојд“ - Роџер Вотерс, беа откажани по отвореното писмо на музичарот до првата дама на Украина Олена Зеленска, Вотерс сега дека му напишал писмо и на рускиот претседател Владимир Путин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close