ВидеоДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Роџер Вотерс во интервју за Си-ен-ен го брани ставот дека Бајден е „воен криминалец“

Во синоќешното интервју со Мајкл Смеркониш, новинар и водител на Си-ен-ен, Вaтерс го бранеше етикетирањето на Бајден како воен злосторник.  Во слајд шоуто претседателот на САД се појавува веднаш после неговиот претходник, Доналд Трамп, и други личности, со порака до концертните фанови дека сегашниот претседател „само што почнал“ со воените злосторства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close