СветСвет.Портал

Рохинџа бегалците бараат отштета од 150 милијарди долари од Фејсбук

Стотици Рохинџа бегалци, муслиманско племе од Мјанмар, ја тужат социјалната мрежа Фејсбук поради ширење говор на омраза против нив. Во САД се поднесени колективни тужби со барање за отштета од 150 милијарди долари, јави Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close