0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Роскосмос откри модел од новата руска вселенска станица во развој

Станува збор за руската вселенска станица наречена РОСС, која ќе биде лансирана во две етапи, на почеток со четири модули. Станицата потоа ќе биде проширена на вкупно шест модули со сервисна платформа. Дизајнот овозможува сместување на четири лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close