0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Роналдо: Медиумите лажат, од 100 вести во изминатите неколку месеци, само пет беа вистинити

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо ги обвини медиумите дека лажат за да имаат повеќе публика.

Манчестер, 17 август 2022 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо ги обвини медиумите дека лажат за да имаат повеќе публика.

Португалецот ја прокоментира објава за трансфер шпекулации на навивачки профил.

– Тие ќе ја дознаат вистината кога ќе направам интервју за неколку недели. Медиумите лажат. Од 100 вести што ги напишаа во изминатите неколку месеци, само пет беа вистинити. Замислете како навистина стојат работите, напиша Роналдо.

Од почетокот на новата сезона во Премиер лигата, речиси секој ден во англиските медиуми се појавуваат разни шпекулации за иднината на Роналдо. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close