0_Спорт.ПорталФудбал

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија, каде секогаш се чувствував посебно

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите впечатоци од натпреварот.

Манчестер, 24 ноември 2021 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите впечатоци од натпреварот.

– Да се ​​игра во Шпанија е секогаш одлично, а да се победи е неверојатно. Мило ми е што постигнав гол во земјата во која отсекогаш се чувствував посебно. Честитки за момците за големата победа, благодарение на која завршивме онаму каде што треба да бидеме. Ние сме Манчестер јунајтед и никогаш нема да престанеме да се бориме за нашиот клуб! Само напред, ѓаволи! – напиша Роналдо.

Манчестер јунајтед на едно коло пред крајот го обезбеди првото во Ф-групата во Лигата на шампионите. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close