Дописници МКДОпштество

Ромската заедница од Делчево се запозна со правата од работен однос и активните мерки за вработување

Невработените Роми треба почесто да ги користат активните мерки за вработување, е генералниот заклучок од работилницата што се одржа денеска во Делчево во организација на невладината организација „КХАМ“. На работилницата на која присуствувале претставници од ромската заедница е разговарано за правата од работен однос, за здравствената заштита и за мерките за вработување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close