БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Романско МНР: Романците во Русија да ја напуштат земјата „што е можно поскоро“

Романското Министерство за надворешни работи препорача Романците кои се во Русија да ја напуштат земјата „што е можно поскоро“ и дека оние кои планираат такви патувања треба да ги избегнуваат доколку тие не се од суштинско значење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close