0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Романскиот претседател на пензионираниот генерал Николае Чиука му го довери мандатот за состав на новата влада

Политичката криза мора да заврши сега. Сега. Сега сите заедно треба да ставиме крај на оваа криза, што трае предолго, со оглед на пандемиската криза и драматичната состојба во болниците како што доаѓа зимата, рече Јоханис.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close