0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Романскиот парламент ја одобри новата коалициска влада на премиерот Николае Чиука

-Конечно можеме да понудиме предвидливост и да гарантираме стабилност и развој. Денеска е првиот ден од новиот пристап за управување со Романија за подобрување на економската, социјалната и здравствената состојба на нејзините граѓани, рече Чиука во парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close