КултураКултура.Портал

Романот „Последните денови на Ханс“ од Михајло Свидерски објавен во Бугарија

Романот „Последните денови на Ханс“ од македонскиот писател Михајло Свидерски е преведен на бугарски јазик, и објавен во издавачката куќа „Персеј“ од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close