КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Рокот за пријавување на Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата продолжен до 11 ноември

Министерството за култура го продолжува рокот за поднесување пријави на Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2022 година. Рокот за електронско поднесување на пријавите се продолжува до 11 ноември 2021 година, до 12 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close