0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Рокеншауб именуван за нов кризен менаџер на СЗО за Европа

Австриецот Џералд Рокеншауб е назначен за нов директор за здравствена вонредна состојба во Европа на Светската здравствена организација (СЗО)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close