0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

РКЕ се стекна со статус набљудувач во Агенцијата за соработка на енергетските регулатори на ЕУ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) се стекна со статус набљудувач во Агенцијата за соработка на eнергетските регулатори на Европската Унија (Agency for the Cooperation of Energy Regulators - ACER).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close