0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

РКЕ: Грејната сезона може да почне и порано доколку температурата е помала или еднаква на 12 степени целзиусови

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) соопшти дека доколку прогнозата за средната надворешна температура за следниот ден е помала или еднаква на 12 степени целзиусови, грејната сезона може да започне и порано односно на 1 октомври.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close