СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ријад вети повеќе од милијарда долари за борба против климатските промени

Саудиска Арабија, земја која е најголем извозник на нафта во светот, денеска соопшти дека сака да инвестира повеќе од милијарда долари во еколошки иницијативи, неколку дена пред почетокот на климатската конференција на ОН COP26, што ќе се одржи во Шкотска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close