0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаТема

Ристевска Јорданова за МИА по повод Денот на Европа: Кризата во Украина да биде мотив за ЕУ за изнаоѓање решенија достојни на визијата за обединета Европа

Малкумина минатата година ќе поверуваа ако некој кажеше дека овој Ден на Европа континентот ќе го дочека со војна на неговото тло. Европската Унија реагираше поединствено одошто се очекуваше на руската агресија врз Украина, дури за првпат оддели од нејзиниот буџет и средства за воена помош на Украина, и тоа – од Инструментот за мир, изјави за МИА Малинка Ристевска Јорданова од Институтот за европска политика (ЕПИ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close