0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ризиците за нуклеарната централа Запорожје се зголемуваат секој ден, тврди градоначалник на град во Украина

„Опасноста се зголемува секој ден“, рече Дмитро Орлов, градоначалник на Енерходар, осудувајќи го „вистинскиот нуклеарен тероризам“ на Русија, кој „во секој момент може да заврши со последици“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close