0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Рејндерс: Владеењето на правото е клучно како за ЕУ, така и за Западен Балкан

На последниот ден од тридневниот министерски форум ЕУ-Западен Балкан, што се одржа на Брдо кај Крањ, беше истакната клучната важност на владеењето на правото за спроведување на реформите, обезбедување добро владеење и почитување на човековите права и во ЕУ и во земјите на патот до членството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close