0_Магазин.ПорталМагазинСемејство

Речиси стогодишна жена, која го преживеала холокаустот, стана прабаба по 35-ти пат

Таа била ослободена од американските војници во април 1945 година, кога имала 20 години. А, денес, 77 години подоцна, таа вели дека новородените бебиња се „најдобрата одмазда кон нацистите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close