0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Речиси еден од четири нови случаи на Ковид-19 во Грција се кај деца на возраст од четири до 18 години

Во периодот од 13 до 19 септември, 24 отсто од новозаразените со Ковид-19 во Грција, односно 3.559 случаи се кај деца на возраст од 4 до 18 години, според официјалните податоци од Националната организација за јавно здравје, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close