0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Ковид-19: 83 отсто од починатите, 79 од хоспитализираните, 74,9 од новозаразените не се вакцинирани

Дури 83 отсто од починатите од Ковид-19 не биле вакцинирани, покажува последната статистика. Исто така, 79 отсто од хоспитализираните не се вакцинирани, но и 74 од новозаразените пациенти. Надлежните уште еднаш испраќаат апел до граѓаните да се вакцинираат, уверувајќи дека ефикасноста на вакцините против Ковид-19 ја потврдуваат многу анализи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close