КултураКултура.Портал

Ретроспективно-монографска изложба на Крсто Славковски во Куманово

Во Уметничката галерија во Куманово денеска ќе биде отворена ретроспективно-монографската изложба на уметникот Крсто Славковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close