0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Републичкото Јавно обвинителство и ОЈО ГОКК непречено функционираат и продолжуваат активно да постапуваат

Републичкото Јавно обвинителство и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција непречено функционираат и продолжуваат активно да постапуваат без разлика на поведените дисциплински и други постапки против поединци, информираат од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија (ЈОРСМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close