0_Спорт.ПорталДописници МКДСпортФудбал

Репрезентативецот Кире Маркоси ја засилува Шкендија

ФК Шкендија соопшти дека постигна договор со крилниот напаѓач Кире Маркоски, кој ќе биде петто засилување за тетовскиот клуб. 26-годишниот Маркоски потпишал договор со времетраење од 1,5 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close