0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информации

Реонот околу Цветен пазар без вода

Поради уличен дефект на водоводна мрежа, без вода од 13:30 часот ќе бидат корисниците на улиците „Васил Ѓоргов“ и „Народен фронт“ кај Цветен пазар.

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводна мрежа, без вода од 13:30 часот ќе бидат корисниците на улиците „Васил Ѓоргов“ и „Народен фронт“ кај Цветен пазар.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санацијата на дефектот, инфирмира ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close