0_Магазин.ПорталАвтомобили

Рено отпушта 2.000 работници во Франција

Францускиот автомобилски гигант работи со загуба и претходно веќе најави намалување на бројот работни места во својата матична земја за околу 4.600 како дел од преструктуирањето.

Back to top button
Close
Close