0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Рендевски: Не се согласувам дека министер за здравство треба да одлучува кој ќе продолжи да работи по стекнувањето на услови за пензионирање

Заменик-министерот за здравство д-р Владимир Рендевски на собраниска говорница изјави дека не се согласува со министерот за здравство Беким Сали да се одбива продолжувањето на работа на лекарите кои наполниле години за пензионирање, посочувајќи дека директорите на јавните здравствени установи само знаат како некој лекар или вработен работи. Тој истака така потенцира дека е иако е на оваа функција е професионалец и побара да не се партизира здравството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close