СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Рекорд: Американка боледува од коронавирус веќе 335 дена

Една Американка ги урна сите рекорди на Ковид-19, боледувајќи од коронавирус 335 дена. Ова е најдолгото времетраење на болеста регистрирано во светот, пишува списанието „Сајнс“ (Science).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close