0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Рекордни 365 милиони луѓе го гледале женското ЕП во фудбал

Годинешното Европското фудбалско првенство во женска конкуренција го следеле повеќе од 365 милиони луѓе, што е рекордна гледаност на натпреварување во женскиот фудбал, соопшти денеска УЕФА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close