0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМИА ИстражуваОпштествоРепортажа

Рекордни 140 планинари на „Милениумска патека“ на Сува Гора, која прерасна во традиционална манифестација

„Милениумска патека“ лесната планинарска тура во организација на планинарскиот клуб Јелак од Тетово вчера го доживеа петтото издание со што акцијата веќе преминува во традиционална манифестација. Годинава рекордни 140 луѓе дојдоа на пешачењето, искачувањето и спуштањето по пределите на планината Сува гора но воено и да се запознаат со големото македонско, историско и културно богатство на тетовските села и подрачјата на планинското подрачје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close