Општински вестиСкопје

Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“

ЈП „Улици и патишта“ - Скопје деновиве го реконструираше оштетениот дел на пешачката и на велопатеката на улицата „16 Македонска бригада“, односно пред кружниот тек во населба Железара, информираат од Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close