ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Резинков: Можна е голема руска офанзива врз Украина во јануари

Русија распореди повеќе од 94.000 војници во близина на границите на Украина и можеби се подготвува за голема воена офанзива кон крајот на јануари, изјави денеска во Парламентот украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников повикувајќи се на разузнавачки извештаи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close