0_Македонија.ПорталОпштество

Редовни вежбовни активности на припадниците на Генералштабот и потчинетите команди и единици на Армијата

Во текот на денешниот ден почнаа да се изведуваат вежбовни активности во гарнизоните каде има стационирани единици на Армијата, како дел од редовните и планирани активности на Генералштабот и потчинетите команди и единици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close