0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Редици на централниот плоштад во Солун за вакцинација по повод Black Friday

Под слоганот „Black friday- Free covid life“, здравствената периферија од северниот дел на Грција заедно со општина Солун денеска организираат вакцинација на солунскиот плоштад „Аристотел“ со мобилни единици и без закажување термин, нешто што предизвика голем интерес кај граѓаните, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close