0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 375 позитивни на Ковид од 2744 тестирани, 507 оздравени и девет починати од коронавирусот

Од направени се 2.744 тестирања во изминативе 24 часа, регистрирани се 375 нови случаи на Ковид-19, а девет лица починале од вирусот. Регистрирани сe 507 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close