0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 365 нови случаи на КОВИД-19, оздравени 551 и 23 починати

Во последните 24 часа регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19, 551 оздравен пациент и 23 починати лица, информира вечерва Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close