0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Регистрирани 2.051 случај со Ковид-19, седум починати и 747 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.353 тестови, а регистрирани се 2.051 случај со Ковид-19, седум починати и 747 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close