0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 107 позитивни на коронавирусот од 1668 тестирања, 19 лица починаа, оздравени 247 пациенти

Од направени 1668 тестирања, за последните 24 часа, регистрирани се 107 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на активни лица со Ковид-19 изнесува 6.759. Оздравени се 247 пациенти, а пријавени се 19 починати лица или вкупно од почетокот на пандемијата 6.964 починати од коронависрусот.

Back to top button
Close
Close