0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани нови 227 случаи на Ковид-19, 111 оздравени пациенти и 15 починати

Регистрирани се 227 нови случаи на Ковид-19, покажуваат податоците од Институтот за јавно здравје за изминатите 24 часа во кои се направени 2 595 тестирања. Регистрирани се и 11 оздравени пациенти, и 15 починати.

Back to top button
Close
Close