Општество

Регионалниот фонд за предизвици продолжува со инвестиции во образованието

Вториот Повик за изразување интерес е во тек, отворен е од 7 март до 14 април 2022. Повикот се објавува истовремено во шесте држави од Западен Балкан: Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Северна Македонија и Србија. РЦФ е отворен и очекува апликации од сите шест држави и од сите економски сектори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close