Балкан

Регионалниот претставник на ММФ потенцира три клучни области – климатски промени, технолошки промени и инклузивен раст

Регионалниот претставник на ММФ за Бугарија и Романија, Надим Илахи нагласи три области каде што реформите се од интерес - климатските промени, технолошките промени и инклузивниот раст, за време на онлајн дискусија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close