0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Регионална конференција за праведна транзиција

Не е потребен само пристапот на Владата, туку на целото општество, вклученост на различни граѓански организации и заедничко развивање на решенија. Крајно е неопходно и претставува предизвик претставниците на граѓанските организации да предложат решенија од еколошки аспект, како и вклучување на младите и сиромашните групи на граѓани. Ова беше истакнато денеска на воведниот панел на дводневна онлајн Регионална конференција за праведна транзиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close