0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Регионална директорка на УНФПА: Финансиските стимулации за раѓање деца не се доволни

Европското население брзо старее, а финансиските мерки за поттикнување на раѓање деца не ги даваат очекуваните резултати, нагласи регионалната директорка на Фондот за население на ОН (УНФПА) за Источна Европа и Централна Азија, Алана Армитаж, додавајќи дека на демографски промени треба да се одгов ори со сеопфатни политики што се занимаваат со социјални, економски, политички фактори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close