Политика

Регионален самит во организација на Македонија2025 (во живо)

Регионален Самит во организација на Македонија2025

Скопје, 18 мај 2022 (МИА) – Невладината „Македонија2025“ денеска и утре во Скопје ќе го одржи 11-тиот Самит на кој ќе се обратат околу 40 говорници меѓу кои и премиерот Димитар Ковачевски и неговата српска колешка Ана Брнабиќ кои ќе учествуваат на панелот „Градење на просперитетна иднина: Улогата на регионалната соработка“.

Back to top button
Close
Close