0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани

Вкупно 6.089 дози вакцини се аплицирани во текот на вчерашниот ден. Прва доза вакцина против Ковид-19 вчера примиле 709 граѓани, ревакцинирани се 1.148 граѓани, а 4.232 граѓани примиле трета доза вакцина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close