0_Спорт.ПорталФудбал

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла Лига за прв пат од 2005 година

Реал Мадрид синоќа ремизираше со Осасуна во домашниот натпревар од 11. коло на шпанското првенство (0:0). Составот од Памплона стави крај на неуспешната серија од 12 последователни порази на „Сантијаго Бернабеу“ во Ла Лига. Последен пат Осасуна успеа да избегне пораз на гости кај Реал Мадрид во декември 2005 година (1:1).

Мадрид, 28 октомври 2021 (МИА) – Реал Мадрид синоќа ремизираше со Осасуна во домашниот натпревар од 11. коло на шпанското првенство (0:0). Составот од Памплона стави крај на неуспешната серија од 12 последователни порази на „Сантијаго Бернабеу“ во Ла Лига. Последен пат Осасуна успеа да избегне пораз на гости кај Реал Мадрид во декември 2005 година (1:1).

И покрај ремито, Реал Мадрид и натаму е лидер на табелата со 21 бод, исто колку што имаат уште и Севилја, Бетис и Реал Сосиедад.

Осасуна со 19 бода се наоѓа на шестото место. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close